O nás

Naše společnost navazuje ve své péči o nemocné s alergiemi a onemocněními imunitního systému na činnost oddělení alergologie a klinické imunologie, které pracovalo v Nemocnici Šumperk od roku 1989.

Oddělení vzniklo z podnětu prim.MUDr.S.Boháče z alergologie Fakultní nemocnice v Olomouci a zprvu sídlilo v prostorách interního pavilonu Nemocnice Šumperk.

Od roku 1994 jsme ordinovali v bývalých jeslích na ulici Boženy Němcové č.13. Velmi nám pomohl šumperský rodák profesor Viktor Dostal, díky kterému jsme získali značnou část našeho vybavení a mohli alespoň zčásti objekt adaptovat. Úpravy ale byly pouze částečné a nikdy se nepodařilo dát dohromady prostředky k odstranění škod, které na této kdysi krásné staré budově napáchaly necitlivé ruce v minulosti. Nikdy se nám tam  také nepodařilo realizovat všechny naše záměry.

V roce 2005 jsme dostali nabídku od nového majitele nemocnice, abychom alergologické ambulance oddělili od nemocnice. Proto lékaři dospělé části oddělení založili společnost Alergologie a imunologie s.r.o., jejímž cílem bylo vybudovat novou ambulanci, která by kontinuálně v péči pokračovala.
Koncem roku 2006 se naše ambulance přestěhovala do rekonstruovaných prostor Vily „Gréta“ na Palackého ulici č.3 v Šumperku.

V současné době poskytujeme kompletní péči o dospělé i dospívající pacienty v oblasti alergických chorob, zejména průduškového astmatu, alergické rýmy a alergického zánětu spojivek, včetně  akutních situací.  Naše mobilní číslo je trvale k dispozici pro konzultaci v akutních stavech i mimo naši ordinační dobu. Snažíme se našim pacientům zajistit péči téměř ve všech  pracovních dnech v průběhu celého roku  s minimálním a jen výjimečným omezením ordinační doby.

Jsme vybaveni a kvalifikováni k provádění bronchoprovokačních testů včetně bicyklové ergometrie, umožňujících precizní diagnostiku a vedení léčby průduškového astmatu.  Našim pacientům poskytujeme v naší ambulanci také inhalační a infúzní léčbu.

Provádíme testy na průkaz laktózové intolerance a fruktózové nesnášenlivosti  nejen našim pacientům, ale také na základě požadavků pacientům z jiných ordinací širokého okolí. Při průkazu potravinových intolerancí nebo alergií edukujeme pacienty v zavádění diet. Provádíme ultrazvukové vyšetření paranazálních dutin a rhinomanometrii- vyšetření průchodnosti nosu.

Jako jedno z mála pracovišť v republice měříme sílu nádechových a výdechových svalů, učíme pacienty základní dechové rehabilitaci a také cvičení s dechovými pomůckami. Spolupracujeme s fyzioterapeuty- jednak přímo v naší vile – Bc. Petra Kopová a také s Fakultou tělesné kultury a sportu v Olomouci.

Naším cílem je prospěch našich nemocných a nezříkáme se ani inspirace z alternativních oblastí.